Yurtlar

Trabzon Merkez ve havaalanına 5 dk. uzaklıkta, 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda kapasitelerine sahip yurtlarımızla öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına azami gayret göstermekteyiz.

Ömer Yıldız Yerleşkemizde 5 blok halinde toplamda 700 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrencilerimiz yurtlarımızla hizmet sunmaktayız.

Yurtlarımız deniz manzaralıdır. Yeşil ile mavinin buluştuğu tesislerimizde restaurant, fitness, sauna, kuaför, kafeteryalar mevcuttur.  Öğrencilerin, ders başarılarını yüksek seviyede tutmaları amacına yönelik olarak etüt salonu, internet imkânı bulunmaktadır. Bunun yanında, uydu yayınıyla dünya kanallarını seyredebilme imkânı da sunulmaktadır.

Yurtlarımızda kalan öğrenciler için çeşitli oryantasyon programları düzenlenmektedir. Öğrencinin memnuniyetini ölçen anketler yapılmakta olup öğrencilerin ders dışı vakitlerini daha iyi değerlendirebilmeleri için çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

avrasya-universitesi-yurtlar-21
avrasya-universitesi-yurtlar (9)

 Yurtlar

avrasya-universitesi-slide-3

Amacımız; dünyanın bölgelerden Üniversitemize gelen gençlerin millî birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkıda bulunmak, onlara huzurlu ders çalışma ortamı hazırlamaktır.

Yurt Kuralları

ömer yıldız yurtları

Avrasya Üniversitesi yurtlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin Avrasya Üniversitesi öğrencisi olmaları veya üniversiteye kayıt hakkı kazanmaları esastır. Ancak, imkânlar ölçüsünde diğer Yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerde bu yurtlardan yararlanabilirler.

Yurt Taahhütname

imza

Yurtlar Taahhütnamesi’nde belirtilen hususlara aykırı davranışları görülen öğrencilerin durumları Yurtlar Müdürü tarafından görüşülmek üzere Yurtlar Yönetim Kuruluna sevk edilir..

Yurt Ücretleri

ücretler

Yurtların ücretleri günün koşullarına göre her yıl yeniden belirlenir. Yurt ücretleri sadece konaklamayı içerir, yiyecek içecek vb. hizmetleri kapsamaz. Yurt ücretleri her yarıyıl için ilk kayıtta ve kayıt yenileme sırasında peşin olarak alınır.