Kampüs Hayatı

Avrasya Üniversitesi, şehrin karmaşasından uzak kampüslerinde, öğrencilerin günlük hayatla ilgili tüm ihtiyaçlarını giderme imkanı sunmaktadır.

Yurtlar

Trabzon Merkez ve havaalanına 5 dk. uzaklıkta, 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda kapasitelerine sahip yurtlarımızla öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına azami gayret göstermekteyiz.

Pelitli Yerleşkemizde 100 kişilik kız ve erkek öğrenciler için yurt, Ömer Yıldız Yerleşkemizde ise 5 blok halinde toplamda 700 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrencilerimiz yurtlarımızla hizmet sunmaktayız.

Yurtlarımız deniz manzaralıdır. Yeşil ile mavinin buluştuğu tesislerimizde restaurant, fitness, sauna, kuaför, kafeteryalar mevcuttur.  Öğrencilerin, ders başarılarını yüksek seviyede tutmaları amacına yönelik olarak etüt salonu, internet imkânı bulunmaktadır. Bunun yanında, uydu yayınıyla dünya kanallarını seyredebilme imkânı da sunulmaktadır.
Yurtlarımızda kalan öğrenciler için çeşitli oryantasyon programları düzenlenmektedir. Öğrencinin memnuniyetini ölçen anketler yapılmakta olup öğrencilerin ders dışı vakitlerini daha iyi değerlendirebilmeleri için çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

Amacımız; dünyanın bölgelerden Üniversitemize gelen gençlerin millî birlikve beraberlik duyguları içerisinde, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkıda bulunmak, onlara huzurlu ders çalışma ortamı hazırlamaktır.

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerin kişisel gelişimlerini tamamlamaları; boş zamanlarını değerlendirmeleri; bilgi, beceri ve yaratıcılıklarını arttırmaları ve sergilemelerinin öneminin bilincinde olan Avrasya Üniversitesi çağdaş bir eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere de büyük destek vermektedir.

Avrasya Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri, değerli bilim adamları, siyasetçiler, yöneticiler, işadamları, uzmanlar ile düzenledikleri paneller, konferanslar, forumlarla; yayınladıkları dergiler, bültenlerle; sevilen sanatçılarla gerçekleştirdikleri birbirinden renkli söyleşiler, konserler, tiyatro oyunları, imza günleriyle; katıldıkları spor etkinlikleriyle, organizasyonunu üstlendikleri şenlikler, geziler, sergiler ve yarışmalarla her geçen gün büyüyen bir coşkuyla son derece başarılı işlere imza atmaktadırlar.

 

Öğrenci Kulüpleri için Tıklayınız