Araştırma Olanakları

Avrasya Üniversitesi evrensel düzeyde bilimsel ve teknolojik bilgi ve beceriye sahip, etik değerleri benimsemiş, çevreye duyarlı, kültürel olarak donanımlı, yaşam boyu öğrenmeyi kendisine ilke edinmiş, uluslararası rekabet edebilecek bireyler yetiştirmek misyonu tüm programlarını yapılandırmıştır. Üniversitemizin araştırma misyonu evrensel bilime nitelikli ve özgün katkılarda bulunmak, Türkiye’nin entelektüel, teknolojik, ekonomik ve sosyal alanlardaki gelişimini yararlı bir şekilde etkilemektir.

Avrasya Üniversitesi’nin esas amacı hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde araştırma odaklı eğitimi geliştirmektir. Araştırmaya tutkuyla bağlı olan Avrasya Üniversitesi araştırma merkezlerine önem vermiş ve bu alanda planlamalarını yapmıştır. 2010 yılında kurulan Avrasya Üniversitesinde İnnovasyon Merkezi’nin yanısıra birçok araştırma laboratuarı bulunmaktadır.

Avrasya Üniversitesi, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel kuruluşlar (üniversiteler, kamu kurumları, araştırma ve geliştirme kurumları, iş dünyası ve sanayi kuruluşları) ile çeşitli araştırma projelerinde işbirliği içinde çalışmaktadır.

Siz de kendinizi araştırmaya tutku ile bağlı biri olarak tanımlıyorsanız, sizi Avrasya Üniversitesi’ne bizlerle birlikte keşfetmeye davet ediyoruz.