AVRASYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BÜYÜK SANAT GECESİ

ÖĞRENCİLER USTA SANATÇILARLA BİRLİKTE SAHNE ALDILAR

Avrasya Üniversitesi Sanat Kulübü ve Medya Kulübü ortaklaşa yeni yıl etkinliği düzenledi. Üniversitenin Pelitli Yerleşkesi çok amaçlı salonunda gerçekleşen etkinliğin finalinde Türk Sanat Müziğinin sevilen sanatçısı Umut Akyürek ve Oktay Ertuğrul, Sanat Kulübü Başkanı İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencisi Şule Kaygusuz ve Medya Kulübü Başkanı Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı öğrencisi   Sarp Enes Ersoy sahne aldı. Geceye Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Mütevelli Heyet Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Kenan İnan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YILDIZ; BAŞARI DOLU BİR YIL DİLİYORUM

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliğin açılış konuşmasını Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız yaptı. Yıldız ‘’ 2019 yılını geride bıraktık ve 2020 yılına yeni umutlar, yeni hayallerle giriyoruz. Öğrencilerimizin geçen yılda olduğu gibi yeni yılda da her alanda başarıları ile bizi gururlandıracaklarına inancım tamdır. Burada hem yönetimimiz ve hocalarımızla bir istişare yapıyoruz hem de değerli sanatçılarımızın konseri ile moral depoluyoruz. Avrasya Üniversitesi güzel ülkemizin geleceğine güzel nesiller yetiştirmeye azimle devam edecektir. Tüm hocalarımızı, öğrencilerimizi kutluyorum. Yeni yılın ülkemize ve Avrasya ailesine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum’’ dedi.

KAYGUSUZ; ÜNİVERSİTEMİZDE ETKİNLİK YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUZ

Sanat Kulübü Başkanı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencisi Şule Kaygusuz ise Avrasya Üniversitesinde bundan sonra yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Kaygusuz ‘’ Bu bizim bu dönem yaptığımız ikinci büyük etkinlik oldu. Ömer Yıldız Yerleşkemizde  de bir konserimiz oldu. Bundan sonra da öğrenci arkadaşlarımızı ve tüm Avrasya ailesini yapacağımız organizasyonlar ile sanata, müziğe doyuracağız. Üniversitemizde çok yetenekli arkadaşlarımız var. Her gün ara vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu arada yeri gelmişken üniversite yönetimimize de teşekkür etmek istiyorum. Çünkü her zaman bizlere destek oluyorlar. Bizlerde kulüpler olarak görevlerimizi en layıkıyla yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz’’ dedi.

AKYÜREK; BEN BU KADAR ENERJİSİ YÜKSEK BİR ÜNİVERSİTE GÖRMEDİM

Trt sanatçıları Umut Akyürek ve Oktay Ertuğrul gece geç saatlere kadar sahnede kaldı, katılımcılara unutamayacakları bir gece yaşattılar. Konserde Sanat Kulübü Başkanı İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencisi Şule Kaygusuz ve Medya Kulübü Başkanı Sarp Enes Ersoy’da şarkı söyledi. Sevilen sanatçı Umut Akyürek gecede Avrasya Üniversitesi’nden övgü dolu sözlerle bahsetti. Akyürek, ben bu kadar enerjisi yüksek bir salon görmedim. Akademisyenler, öğrenciler, tüm konukların yüzü gülüyor. Trabzon’un tarihinde kültür var, sanat var, musiki var. Bunu hiç kaybetmemişsiniz. Üniversitemizde çok deneyimli hocalarımızla karşılaştım, öğrencilerimizde bu şehirde bu üniversite de bulundukları için çok şanslılar dedi.

Sanatçılara Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Prof. Dr. Kenan İnan ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri tarafından çiçek ve hediyeler takdim edildi.