Yenilikçilik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Bankacılık Bölümü Öğretim Görevlisi Murat ŞAHİN, Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencileri ile birlikte T.C. Ziraat Bankası Trabzon Bölge Başkanı Haluk Seyit ÇELİK’i ziyaret etti.

Ziyarete, T.C. Ziraat Bankası Trabzon Bölge Başkanı Haluk Seyit ÇELİK Finans ve Bankacılık konuları üzerine önemli mesleki bilgi birikimlerini ve deneyimlerini aktardı. Aynı zamanda öğrencilerin Bankacılık alanındaki kariyerler hedeflemeleri açısından Ziraat Bankası ile ilgili değerli bilgiler verdi.

Sayın ÇELİK ile gerçekleştirilen sıcak sohbette Sayın ŞAHİN hocamız ile birlikte girişimcilik üzerine öğrenciler nezdinde çeşitli hususları ele aldı. Avrasya Üniversitesi’nin Girişimcilik alanında kendi koordinatörlükleri bünyesinde ülkemizde ilk uyguladığı uygulamalar paylaşıldı. Öğrencilerimizin girişimcilik alanındaki başarılarına değinen Sayın ŞAHİN, öğrencilerimizin mesleki anlamda donanımlı ve nitelikli olarak iş dünyasına kazandırılması için büyük gayret sarf ettiklerini ve ülkemizde birçok üniversiteden bu konularda ön sıralarda olduklarınıvurguladı.

Yenilikçilik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Bankacılık Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın ŞAHİN, Ülkemizin ve bölgemizin geleceği için gençlerimizi gelecekte yaşayacakları problemlere karşı öğrencileri girişimcilikle aşılayarak onların donanımlı bireyler olarak ülkemize katma değeri yüksek faydalar sağlaması için ellerinden gelen türlü desteği verdiklerini ifade ettiler.  Ayrıca Sayın ŞAHİN, biz ülkemizde üniversite olarak ilklere imza atıyoruz gelecekte de öğrencilerimiz yine ilklere imza atacaktır dedi.