10 Nisan 2018 Salı Günü, Üniversitemiz  öğrenci kulüplerinden “Uluslararası Ticaret ve Finans Kulübü(UTF)” tarafından Avrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesi Konferans Salonunda “KADIN-KİMLİK-BENLİK” paneli düzenlenmiştir.

Açılışı ve sunuculuğunu Uluslararası Ticaret ve Finans Kulübü Başkanı Sn. Sevinç DÜĞDÜ’nün yaptığı “Kadın Kimlik Benlik” panelinde,  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Prof. Dr. Sn. Ömer GÜRKAN yapmış ve konuşmasında “Kadın ve İstihdam” konusunda önemli hususları vurgulamıştır.

Üniversite Rektörünü Temsilen panele iştirak eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Yavuz ÖZORAN yaptığın selamlama konuşmasında hem öğrenci kulüp temsilcilerine hem de değerli konuşmacılara verdikleri destekten ötürü teşekkür etmiştir.

Moderatörlüğünü  Arş. Gör. F. Ayca CEYLAN’ın yaptığı birinci oturumda; KTÜ’den Prof. Dr. Ülkü ELİUZ; “Etimolojik Olarak Kadın/Tanım ve Süreci”; AVÜ’den Öğr. Gör. Sn. Sevil SEZGİN; “Cinsiyet Rollerinin Belirlenmesinde Dil Rolü”, yine Üniversitemiz Öğr.Gör. Uzm. Psk. Sn. Feride AKSOY “Freud ve Kadın, Modern Hayatta Kadının Kimliksizlik Sorunu/Rol Karmaşası” konularını akademik temelde incelenmişler ve oturum soru/cevap ve seyircilerinde sorularıyla oturum tamamlanmıştır.

İkinci oturumu Sn. Hakan SAVAŞ moderatör olarak yönetmiştir. Bu Oturumda Prof. Dr. Sn. Şahinde YAVUZ (KTÜ) “Ben Buraya Aitim Başka Yerde Yapamam”; Opr. Dr. Sn. Bakiye AKBAŞ (Medicalpark) “21.yy’da Kadın Hastalıkları” konularını akademik olarak değerlendirilmiş ve sorulan soruları yanıtlamışlardır.

Arş. Gör. F. Ayca CEYLAN’ın yönettiği 3. Oturumda ise; Uzm. Psk. Sn. Ezgi K. YANGIN (KOÇ/EĞİTMEN) “İş Yaşamında Kadın”; Sn. Zuhal AKYÜZLÜ (Of TSO Meclis Başkanı/ TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi) “İstihdam ve Kadın” konuları üzerinde konuşmalarını yapmıştır.

Katılımcılara katılım sertifikasının verildiği panelde konuşmacılara plaket takdim edilmiştir.