Çanakkale Zaferinin Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Etkinliği

Çanakkale Zaferinin 103.Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü;  İl protokolünden çok sayıda kişi, şehit yakınları, öğretim elemanları ve öğrencilerin de katılımıyla Üniversitemizde yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanmıştır.

Bu kapsamda; öğleden önce yapılan konferansta, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İNAN, şehit yakınları ve diğer katılımcılara hitaben yaptıkları konuşmada; Çanakkale Muharebelerinin Türk Ulusunun bekasında çok önemli bir yeri olduğunu, gururu, hüznü bir arada yaşadığımız sıra dışı bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulamış ve I. Dünya Savaşı ve Çanakkale Muharebelerine ilişkin çok önemli bilgiler vermiştir.

Konferanstan sonra, şehit yakınları, konuklar ve öğretim elemanlarının katılımıyla topluca öğle yemeği yenmiştir. Aynı gün, Yomra Yerleşkesi I.Dünya Savaşı Trabzon Şehitler Anıtında da bir tören ve ziyaret düzenlenmiştir. Trabzon Valisi Sn. Yücel YAVUZ’un da katıldığı bu etkinlikte Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İNAN’ın Anıta Çelenk koymasını müteakip saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı söylenmiştir. Anıtın gezilmesi sonrasında tören programı sona ermiş ve Trabzon Valisi Sn. Yücel YAVUZ Üniversitemizin Yomra Yerleşkesini ziyaret etmiştir.