1. Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen; YDB 102 İngilizce II ve ENF 102 Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı derslerinin muafiyet sınavları 15.02.2018 tarihinde saat 16.00’da sadece Pelitli Yerleşkesinde yapılacaktır.Bu derslerden birinden ya da ikisinden sorumlu olan ve listelerde ismi yer alan öğrenciler sınava girebilirler. Listelerde ismi olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır ve herkes listelerde belirtilen sınıflarda sınava girmek zorundadır.
  2. *** Öğrencilerin sınav saatinden en az 30 (otuz) dakika önce sınav salonlarına alınacaktır.
    *** Sınavların yapılacağı Sınav Binasının girişinde kimlik kontrolü yapılır.*** Öğrencinin sınava girebilmek için, mevcut yılın bandrolüne sahip öğrenci kimliğine sahip olması ve mutlaka görevlilere bina girişinde ibraz etmesi zorunludur.*** Öğrenci kimliği ile ilgili herhangi bir şüphe oluşturan durumda görevli personel öğrenciden ikinci bir kimlik belgesi olarak soğuk damgalı-onaylı özel kimlik belgesini (TC Kimlik Kartı, TC Nüfus Cüzdanı, Pasaport, KKTC Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi) göstermesini isteyebilir ve öğrencinin ikinci bir kimlik ibraz etme yükümlülüğü vardır. Bu nedenle öğrencilerin sınava gelirken yanlarında ikinci bir kimlik belgesi bulundurmaları yararlarına olacaktır.*** Avrasya Üniversitesi öğrencisi olduğunu belgeleyemeyen öğrenciler sınava kesinlikle alınmayacaktır. Ayrıca sınav salonunda öğrencilerin kendisine tahsis edilmiş olan sınıfta ve sıranın üstüne kimliklerini koymak suretiyle sınav salon görevlisine kimliklerini ibraz etmesi gerekir.
  3. Sınav güvenliği sebebiyle daha önce ilan edildiği üzere ilgili yönetmelik gereği;  “Sınav salonuna sadece kalem, silgi gibi sınavın yazılmasında kullanılacak gereçler ile öğretim elemanı tarafından sınavda kullanılmasına izin verilmiş kaynaklar getirilebilir. Ayrıca, sınav salonuna, diğer öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde tüketilmesi ve geride çöp bırakılmaması koşuluyla şekerleme ve su getirilebilir. Öğrencilerin sınav salonuna cep telefonu, ders notu, ders kitabı, elektronik malzemeler ile girmesi suçtur ve yasaktır. Sınav görevlisi veya görevlilerinin; sınav salonunda sınava giren öğrencilerin üzerilerinde, sıralarında veya erişebilecekleri kadar yakın mesafede cep telefonu ve benzer elektronik iletişim cihazlarının varlığını tespit etmesi durumunda ilgili öğrenci veya öğrencilere kopya işlemi yapılır.”

4. Sınav listeleri ayrıca ilan edilecektir. Duyuruları takip ediniz.