Avrasya Üniversitesi futbol takımı tarih yazdı. Avrasya Üniversitesi Futbol takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya Belek’te düzenlemiş olduğu 2. lig grup yükselme müsabakalarında sırayla Sinop Üniversitesi’ni 4-1, Necmettin Erbakan Üniversitesi’ni 9-0, Mardin Artuklu Üniversitesi’ni 3-0, Harran Üniversitesi ile 1-1 berabere ve son maçında Bülent Ecevit Üniversitesi’ni 5-0 yenerek, beş maçta 13 puan toplayarak şampiyon oldu. İlk kez grup elemelerine katılan takım gelecek sezon en üst lig olan 1. Ligde mücadele etmeye de hak kazandı.
Avrasya Üniversitesi son maçına Kerem Atıcı, Ömer Halil Şen, Doğukan Yılmaz, Buğrahan Karslı, Murat Nazlı, Zafer Çuvalcı, Remzi Murat Yılmaz, İsmail dağlar Ural, Burak Usta, Ünal Hellaç, Ensar Kemaloğlu onbiriyle çıktı. Takımımızın gollerini Buğrahan, Ünal, Ümit Aydın, Remzi ve Doğukan kaydetti.Avrasya Üniversitesi futbol takımı antrenörü Öğr. Gör. Miraç Ayvaz yaptığı açıklamada Trabzon’a yine bir şampiyonluk kupası getiriyoruz. Trabzon futbol, turizm ve eğitim şehridir. Üniversitelerinin takımları da mutlak şampiyonluk yaşamalıdır. Bizler buradan birinci olarak döneceğimize inanarak buraya geldik. Üniversitemize verdiğimiz sözü tutarak şampiyon olarak dönüyoruz. Hatta daha iddialı konuşmam gerekiyor. Gelecek sezon 1. Ligde şampiyonluğun en önemli adayı biziz. Bu ana kadar her zaman bizlere destek olan Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Ömer Yıldız ve Üniversitemizin Genel Sekreteri Sayın Gülay Yeniçeri’ye buradan tekrar teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz her alanda başarılar sağlayacaktır, dedi.
Takımın şampiyonluğunu ilk kutlayan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız oldu. Yıldız, Ayvaz’ı arayarak tüm öğrenci sporcularımızın gözlerinden öpüyorum. Bizleri gururlandırdınız, Avrasya Üniversitesi yönetimi olarak daima arkanızda olacağız, dedi.