Üniversitemiz 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Bilimsel Etkinlikleri Kapsamında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü Başkanlığı ve öğrencilerinin organizasyonu ile 17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ekonomi Zirvesi ve  “Siyasi Zirve” isimli iki konferans gerçekleştirildi. Konferansa fakültenin öğretim elamanları ve öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan BOCUTOĞLU’nun yaptığı “Ekonomi Zirvesi” isimli Konferansa konuşmacı olarak katılan Bankacılık ve Finans Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Kaptan KAPTANGİL “Kırsal Kalkınmada Örgütlenme” hakkında; İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan ÖZYURT ise 2009 Dünya Finansal Krizi hakkında konuşmalarını gerçekleştirdi.

18.05.2017 tarihinde gerçekleştirilen ve açılış konuşmasının Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. M. Asıf YOLDAŞ’ın yaptığı “Siyasi Zirve” isimli Konferans kapsamında Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından çok önemli olan ve vukuu bulduğu tarihten başlayarak güncelliğini koruyan iki önemli mesele; Kıbrıs ve Ermeni meseleleri ele alındı.  Bu konferansa konuşmacı olarak katılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer GÜRKAN “Kıbrıs Meselesi” hakkında; Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Khaleddin İBRAHİMLİ ise “Ermeni Meselesi hakkında konuşmalarını gerçekleştirildi.

Her iki konunun da güncel olması sebebiyle konuşmaların sonucunda katılımcılar soru sordular ve soruları konuşmacılar tarafından cevaplandırıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan değerli hocalarımız başta olmak üzere katılımcı öğretim elemanları ve özellikle salonu hıncahınç dolduran sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.