AVÜ’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Programı Düzenlendi

Avrasya üniversitesi Sosyal Güvenlik, Özel Güvenlik ve Koruma, Sosyal Hizmetler bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerinin işbirliğiyle Pelitli Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa   Vilayetler Hizmet Birliği Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Mdr Yrd. Metin YILMAZ, Rehber Öğretmen Sait YILDIRIM ve Özel Eğitim Öğretmeni Hasan YILDIZ konuk konuşmacı olarak katıldı.

Sunuculuğu’nu Özel Güvenlik ve Koruma Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Metin YENİGÜN’ün yaptığı konferansta, Sosyal Hizmetler Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Emine MUTAFCI engelliler haftası ve engelliler haftasında gerçekleştirilen etkinlikler,  sosyal sorumluluk ve dayanışmanın önemi hakkında konuşma yaptı.

Düzenlenen etkinlikte “Engellilerin, sosyal hayata daha aktif bir katılabilmeleri için hepimiz çaba göstermeliyiz” vurgusu yapıldı. Ayrıca Otizm nedir, Otizmli çocukların gelişim özellikleri, Otizmli çocuklar ile iletişim, Özel eğitimin nasıl uygulandığı ve yaygın gelişimsel bozukluklar konusunda bilgi verildi.

Öğrencilerle gerçekleştirilen kurum ziyaretinde öğrencilerin izlenimlerini paylaşmasının da sağlandığı konferansta; öğrencilere, konuklara izlenimleri ve gelişimsel bozukluğu olan çocuklarla iletişim konusunda merak ettiklerini sorma imkanı sağlandı.