Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından organize edilen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında, Avrasya Üniversitesi Yerel Yönetimler Yüksek Lisans öğrencisi Mehmet Abiş, Türkiye 1.’si oldu. Abiş, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan’ ı ziyareti sırasında başarısını olimpiyat şampiyonluğu ile taçlandırmak istediğini söyledi. Abiş ayrıca Avrupa ikincisi ünvanını da taşımaktadır.

Abiş atıcılık sporu hakkında şunları söyledi: “Atıcılık sporu kaliteli antrenman içeriğine sahip olmak zorundadır. Düzenli, planlı ve sistematik bir egzersiz programı ile başarıya ulaşılmaktadır. Bir atıcı, öncelikle kardiyovasküler sistemini son derece iyi şekilde geliştirmek zorundadır. Yani solunum, dolaşım kalp ve kas sistemlerinin birbirleri ile uyumlu çalışması gereklidir.” Abiş ayrıca üniversitenin kendisine verdiği katkının gurur verici olduğunun altını çizdi.

,Prof. Dr. Aşkın Asan öğrencilerinin başarısını kutladı. Asan, “Mehmet Abiş önemli bir başarı elde etti. Mehmet aynı zamanda Yerel Yönetimler Yükseklisans öğrencisi. Yerel Yönetimlerin spora verdikleri önemi ve bu alanda yaptıkları çalışmaları inceleyen bir tez hazırladığında eminim ki akademik hayatında önemli bir mesafe alacaktır. Öğrencimizi kutluyorum, tüm şampiyonalarda kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.