Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Belkız KIZILTAN tarafından verilen “Topluma Hizmet Uygulamaları” ders kapsamında 4. sınıf öğrencilerimiz projelerini çeşitli kurumlarda gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz Kaşüstü İlköğretim Okulu anasınıfı ve ilkokulu öğrencilerine “Temiz Olalım Hastalıklardan Korunalım” projesi kapsamında diş fırçalama ve el yıkama eğitimini skeç ve videolarla zenginleştirerek uygulamalı olarak gerçekleştirdi. Çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan öğrencilerimize okul yönetimi teşekkür ederek tekrar eğitim için davette bulundu.

Diğer grup öğrencilerimiz Trabzon Köşk Huzurevi’nde bakım hizmeti alan yaşlılara “Gülümseyen Gözler” projesi kapsamında ziyarette bulunarak, çiçek verdi ve güzel bir gün geçirmelerini sağladılar. Öğrencilerimiz ile anılarını paylaşan yaşlılarımız ziyaretten çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Hemşirelik Bölüm Sorumlusu Öğr. Gör. Belkız Kızıltan devam etmekte olan “Şiddeti Geç Sevgiyi Seç” ve “Ben Özelim” projeleri ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında 18 öğrenci ile toplam 4 proje kapsamında dersin amacına uygun toplum risk grupları olan çocuk, kadın ve yaşlılara yönelik projeler planlandığını ve başarılı bir şekilde hayata geçirildiğini belirtti.