SHMYO Dişçilik Hizmetleri Bölümü Ağız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla Pelitli Mareşal Fevzi Çakmak öğrencilerini ziyaret etti. 4. sınıf öğrencilerine ”Temiz Dişler Güzel Gülüşler” isimli sunumu gerçekleştiren öğrencilerimiz okul yönetimi tarafından oldukça sıcak karşılandı. Öğrencilerle samimi hava içerisinde gerçekleşen etkinlik sınıf öğretmenlerininde katkılarıyla verimli bir ortam hazırladı. Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Protez Teknolojileri programlarındaki öğrencilerimiz etkinlikte oldukça aktif rol alarak meslek hayatlarında ki ilk deneyimi yaşamaktan ötürü mutlu olduklarını görüldü. Dişçilik Hizmetleri Bölüm başkanı Öğr. Gör. Arif AKSOY yaklaşık 300 ilkokul öğrencisine diş fırçası ve mecunu dağıtarak öğrencilerde diş, ağız temizliğine dikkat çektiklerini, bu yaşlarda ağız hijyeninin öneminin çocuklara iyi yerleştirilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca sağlıklı bir ağız florasının sağlıklı bir yaşamın ilk kapısı olduğunu vurgulayan AKSOY,  ailelerin diş fırçalamada çocuklarına örnek olması gerektiğini söyledi.

Çocuklar bizim geleceğimizin teminatı, onları iyi yetiştirilmesi bizlerin görevi. Lütfen diş ve ağız sağlığı konusunda bilinçli olarak sağlıklı bireyler yetiştirelim.

Ayrıca proje kapsamında Pelitli Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Müdür yardımcısı Ercan USTA ve 4. sınıf öğretmeni Soner YILMAZ’a da katkılarından dolayı üniversitemiz adına teşekkür ederiz.