Yerli Oto için 2 Yıl İstedi

AOrhan DurgunVRASYA Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Durgun imkan verilmesi halinde yerli otomobili iki yılda üretebileceklerini söyledi. Durgun, “Eğer devletimiz bize bu yolda imkan sağlarsa iki yıllık bir çalışma sonunda motoru da dahil olmak üzere tamamen yerli bir otomobili üretebiliriz. Biz buna hazırız” dedi.

Avrasya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Durgun imkan verilmesi halinde yerli otomobili iki yılda üretebileceklerini söyledi. Durgun, “Eğer devletimi bize bu yolda imkan sağlarsa iki yıllık bir çalışma sonunda motoru da dahil olmak üzere tamamen yerli bir otomobili üretebiliriz. Biz buna hazırız” dedi.  Uzun yıllar İTÜ ve KTÜ’de Makine Mühendisliği bölümünde Motor dersleri veren Prof. Dr. Orhan Durgun imkan tanınması halinde yerli otomobili üretebileceklerini, bu bilgi birikimi ve teknik potansiyelin kendilerinde mevcut olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Orhan Durgun Türkiye’nin yerli otomobil üretimi yönündeki girişimlerinin önemli ve umut verici olduğunu ifade ederek, “Ancak şu anda görülen Saab marka araçtan bir yerli uyarlama çalışması yapılacağıdır. Biz ömrümüzü motor konusuna vermiş bir bilim heyeti olarak tamamen yerli bir otomobili üretebilecek bilgi birikimi ve potansiyele sahibiz. Eğer devletimi bize bu yolda imkan sağlarsa iki yıllık bir çalışma sonunda motoru da dahil olmak üzere tamamen yerli bir otomobili üretebiliriz. Biz buna hazırız.”dedi.