Avrasya Üniversitesi’nden 23 Nisan Tiyatrosu

23 nisan 223 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yurt genelinde olduğu gibi Trabzon’da da düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı. En anlamlı etkinliklerden biri ise Alyans Cafe’de düzenlenen 23 Nisan Balosu oldu. Baloya Çocuk Yuvasından ve birçok okuldan yüzlerce çocuk ve aile katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Trabzon İl Müdürlüğü, Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon  Hastanesi, Avrasya Üniversitesi ve Ted Koleji’nin ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Balosunda Avrasya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve Programı öğrencileri hazırladıkları tiyatro gösterisi, yüz boyama etkinliği ve canlı müzik programı ile çocuklar ve katılımcılar hem öğrendiler hem de eğlendiler.

23 nisan 3Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren  Avrasya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Feyza Nur Yücetepe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bayram çoşkusu ile geçirilmesi için birçok çalışma yaptıklarını belirterek dünyadaki tüm çocukların bayramını kutladı. Yücetepe, 23 Nisanın aynı zamanda Avrasya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri için önemli bir uygulama günü olduğuna da değinerek, öğrencilerimizle tiyatro gösterisi ve birçok ayrı gösteri hazırladık. Hazırladığımız gösterilerle çocukların hem eğitimine katkıda bulunduk hem de onları bayramlarında eğlendirdik,  dedi.