asan103.03.2015-Avrasya’nın Yeni Rektörü Prof. Dr. Aşkın ASAN

Eski Bakan Yardımcısı ve Ankara milletvekili Prof. Dr. Aşkın Asan, Avrasya Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. Yeni Rektör Asan için üniversitenin Ömer Yıldız Yerleşkesi Konferans Salonunda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, mütevelli heyeti üyeleri Avukat İbrahim Keskin, Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi ve iş adamı Ahmet Sarı, Üniversitenin yeni Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, Genel Sekreter Gülay Yeniçeri ,  akademik ve idari personel tam kadro katıldı.

asan22Avrasya Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan burada yaptığı konuşmada Avrasya üniversitesinin daha da büyütülmesi ve geliştirmek en önemli hedeflerinin olduğunu söyledi. Asan konuşmasında şu cümlelere yer verdi.

Temel hedefimiz, üniversitemizi daha da büyütmek, geliştirmek gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada, platformda, başarılarını arttırmaktır. Bu konuda güçlerimizi birleştirmemiz gerekiyor. Buna yoğunlaşmamız gerekiyor. Bir rektörün görevi hiç kuşkusuz organizasyonu yapmak, vizyonu sağlamak ve onu muhafaza etmektir. Burada en önemli unsur da ekip ruhudur. Başarının en temel anahtarı da budur. Bende bu ekip ruhunu sağlamak için elimden geleni yapacağıma burada sizlere söz veriyorum. Bir nefer gibi çalışırsak ancak başarılı olabiliriz.

asan44Bir rektör olarak demokratik, barışçıl ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacağım. Eşitlik ve adaletten asla ödün vermeden istikrarlı, gelişim ve ilerlemeye açık, yine şehirle bütünleşik, iş birliği ve paylaşımı önemseyen, şeffaf ve hesap verici bir yönetim anlayışı sergileyeceğim. Amacımız şu olmalı; bilimde, teknolojide, sanatta, sınır tanımayan şehrimizle bütünleşmiş,  topluma hizmet eden, önderlik eden, paydaşlarını çok önemseyen ve ilişkilerini geliştiren, sahip olduğu kaynakları en iyi şekilde kullanan bir üniversite, evrensel bir üniversite, gelenekleri olan bir üniversite, fikirlerin özgürce ifade edildiği, verilen sözlerin tutulduğu bir üniversite. Bütün amacımız burada bu. Önümüzdeki günlerde ve yıllarda inşallah yeni fakülteler açılması, yeni bölümler açılması için çalışacağız.Eğitim çeşitliliğimizi de arttıracağız ve daha fazla üniversite öğrenci adaylarının bizi tercih etmesini sağlayacağız. Tüm Avrasya bölgesinin Avrasya Üniversitesi’ne ihtiyacı var. Sadece bu isim bile hiç durmadan çalışmamız gerektiğini bize hatırlatıyor.

asan33Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız ise Asan’ı kutlayarak, yeni rektörümüz Aşkın hocamızla uyumlu çalışacağınızı düşünüyorum. Artık Avrasya Üniversitesi büyük bir aile oldu. Mutlaka disiplin içerisinde, uyum içerisinde aynı zamanda bir aile ortamı içerisinde çalışmanızı öneriyorum. Bu üniversitenin büyümesi için buradaki herkesin gönüllü çalışması lazım. Aşkın hoca ile fikirlerimizin benzer olduğunu düşünüyorum. İki, üç aydan beri bizlerle beraber ve bunu anladım ki doğru bildiğini yapan ve üniversiteye yapılabilecek katkı sağlayabilecek ne varsa her yolu deneyebilen bir anlayışta olduğunu bu kısa sürede anladım. Ben Aşkın hocamdan beklentimin çok yüksek olduğunu ifade etmek istiyorum. Aşkın hocaya güvenim tamdır, bizi mahcup etmeyeceğini biliyorum. Hocamıza rektörlük görevi, üniversitemize de yeni rektörü hayırlı olsun dileklerimle hepinizi selamlıyorum, dedi.

Programın sonunda Avrasya Üniversitesi yeni Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan Mütevelli Heyeti Üyeleri ve tüm Üniversite personeli ile fotoğraf çektirdi.